sâmbătă, decembrie 9Bine ați venit! | Site-ul oficial al Școlii "Gheorghe Lazăr" Corbu

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
"GHEORGHE LAZĂR"

Corbu, Constanța

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
"GHEORGHE LAZĂR"

Corbu, Constanța

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
"GHEORGHE LAZĂR"

Corbu, Constanța

previous arrow
next arrow
Slider

Acrobatica

ȘCOALA GIMNAZIALĂ “GRIGORE MOISIL” NĂVODARI, ORGANIZATORUL COMPETIȚIEI SPORTIVE “ACROBATICA”

Școala Gimnazială “Grigore Moisil” din Năvodari a fost în acest week-end gazda și organizatorul celei de-a III-a ediții a concursului de gimnastică “Acrobatica”. La competiție au participat sportivi reprezentând școlile din Năvodari, Săcele și Corbu (clasele IV-VII), în total, 35 de elevi.
Participantii au avut de parcurs o linie acrobatica la saltea si o saritura in sprijin departat la capra de gimnastica. Toti elevii au fost premiati. Premiile au fost acordate de “Asociatia Judeteana de Sport și Tineret” Constanța și Primaria Năvodari.
Sportivii participanti au fost antrenați de profesorii: Catalin Buruiana și Pricoiu Adrian (Școala Grigore Moisil Năvodari), Pavel George ( Școala Săcele), Vuap Sever (Școala Gimnaziala George Enescu Năvodari) si prof. Simion Irina (Școala “Gheorghe Lazar” Corbu).
Proiectul este coordonat de prof. Ligia Elena Mangri, directorul Școlii Gimnaziale “Grigore Moisil” Năvodari.