sâmbătă, decembrie 9Bine ați venit! | Site-ul oficial al Școlii "Gheorghe Lazăr" Corbu

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
"GHEORGHE LAZĂR"

Corbu, Constanța

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
"GHEORGHE LAZĂR"

Corbu, Constanța

ȘCOALA GIMNAZIALĂ
"GHEORGHE LAZĂR"

Corbu, Constanța

previous arrow
next arrow
Slider

Școala Primară Vadu

Clădirea Şcolii din Vadu, cu două săli de clasă, a fost reabilitată în 2001. Însumează două săli de clasă, un hol, o cancelarie și un depozit de lemne. Şcoala are un număr total de 35 elevi, toţi elevii învăţând într-o singură tură, de dimineaţă, alături de două învăţătoare şi o educatoare. Din cauza numărului mic de elevi, aceștia sunt încadrați în câte două clase simultan (clasa I cu a III-a și clasa a II-a cu a IV-a).

Încălzirea se face în prezent cu lemne, iar din 2019, latrinele din curte au fost înlocuite cu grup sanitar tip container cu fosă septică, amplasat în vecinătatea clădirii școlii.

Lasă un răspuns