Administrare

Zona dedicata administratorilor - elevi sau profesori - cu drept de a publica articole pe acest site.
Daca doresti sa contribui la actualizarea site-ului poti cere .

Profesor

Profesor Form

Elev

Elev Form

Gradinita cu Program Normal Nr. 2 Corbu

Adresa:
Str. Ioan Stanei Nr. 49, Loc. Corbu, Com. Corbu, Jud. Constanta

Telefon/Fax:

scghlazarcorbu@yahoo.com

Web:
www.scoalagheorghelazar.ro

Coordonator Structura:
BARNA MIHAELA - profesor invatamant prescolar

Clădirea grădiniţei este construita în jurul anului 1930, din cărămidă.
Cuprinde 3 săli de clasă, 1 hol cu vestiare, 1 cabinet metodic, 1 magazie pt materiale didactice, 1 magazie de lemne, 1 magazie de alimente.
Izolaţia termică a pavimentelor este asigurată prin parchet laminat, dublat cu mochetă pe toată suprafaţa.
Încălzirea se face cu sobe de teracotă, cu lemne. Mobilierul este în stare bună, ca şi tâmplăriile ferestrelor şi uşilor.
Suprafaţa curţii este de 1.200m din care suprafaţa de joacă 1.000m.
Grădiniţa are gard de împrejmuire în totalitate.
În anul 2009 au fost executate lucrări de înlocuire a mobilierului uzat, înlocuirea tâmplariei, montare lambriu şi parchet laminat, lucrări executate de Batalionul Naval Mobil de Construcţii din Mississippi, cantonat la baza Mihail Kogalniceanu.

Planul de invatamant

Numar prescolari Numar grupe Nr Cadre Didactice Personal nedidactic